kalorier viktnedgång Cannizaro förhandsgranskningar faller som Diamond Dawgs öppna övning

äppelcidervinäger viktminskning Cannizaro förhandsgranskningar faller som Diamond Dawgs öppna övning

‘Vi är väldigt glada att bli sparkade idag. Vi har haft enastående några veckor av individuellt arbete, och jag tycker att vårt team har arbetat mycket hårt sedan slutet av augusti. Det har varit så många hoops som vi måste hoppa igenom, när det gäller att inte ha ett fält att gå på varje dag. Våra killar har varit extremt flitiga för att få sitt jobb gjort varje dag i Palmeiro Center. Fotboll har varit extremt snäll till oss, så att vi kan få vårt defensiva arbete gjort på övningsområde 4. Vi har kunnat få vårt infieldarbete gjort där ute och kasta ner baser i slutzonen. Låt oss gå och spela boll. Under de senaste veckorna har vi gjort en hel del hitter mot könssimuleringsspel ute på softball-intramurala fältet, så det har varit ganska intressant att säga minst. Samtidigt är jag extremt stolt över det arbete som våra killar har gjort. En av de saker vi fortsätter att predika varje dag i vårt program är att varje dag är ett tillfälle att vinna ett jobb. Det är mycket av samma saker som vi fortsätter att prata om i höst som vi pratade om förra våren. Varje dag lägger du på din uniform och representerar denna ‘M over S’ på vår tröja och vår hatt, är en möjlighet att representera tidigare greats här i Mississippi State. Du representerar alla de människor som har kommit före dig i vårt program som har lagt programmet på nationell piedestal. Våra killar har jobbat mycket hårt för att fortsätta att representera det förflutna och vi vet att vi har mycket arbete att göra här under de kommande veckovårdsövningarna som börjar idag. Jag är väldigt exalterad och vår personal är väldigt exalterad. Jag tycker att våra spelare är borta glada att göra något nytt när det gäller att vi kan komma på det nya Dudy Noble-fältet idag för första gången på en mycket begränsad grund. Vi kommer att kunna göra vårt defensiva arbete, infielders kommer att kunna ta markbollar, och outfielders kommer att kunna ta flygbollar. Självklart måste vi vara mycket försiktiga eftersom det finns byggnadsgaller som går hemifrån plattan hela vägen ner till de fula linjerna. Väggarna har för närvarande inte vaddering på dem. Det finns tegelväggar i rätt fält och alla nedåt sidor som inte har vadderar på dem än. Samtidigt tror jag inte att det kommer att betyda för våra killar alls. Vi är så glada att komma ut och få igång hösten. Vi är redo att gå ut och tävla om jobb. De är redo att visa vår coaching personal som är redo att spela och visa årets fan base som vi kan fortsätta bygga på de saker vi gjorde förra året. Vi är väldigt exalterade och mycket jacked upp. Jag sov i min uniform i går kväll. ” Jag har fortsatt att berätta för våra spelare hela tiden att de första veckorna av hösten övning kommer det att bli något försök och fel när det gäller att ha en träningsplan planerad för varje dag. Kanske kör vi bakom schemat, för vårt lag måste eskorteras på fältet samtidigt och eskorteras av fältet samtidigt på grund av allting som händer. Den faktiska lekytan är en konstruktionszon, vi kan inte komma så ofta vi vill. Vi måste ta fältet som ett lag och gå ut som ett lag, så det kommer säkert att finnas några försök och fel för de första paren veckor. Som jag sa tidigare spelar det ingen roll var vi övar eftersom våra killar vet varje dag är ett tillfälle att vinna ett jobb, imponera på coachingpersonalen och göra sig redo att spela den kommande säsongen. ‘På pitching depth’ Absolutely . Det känns väldigt bra att kunna titta ner på en lista och se vilka som kommer att vara hälsosamma i år och vilka roller de kommer att kunna fylla för oss. Jag skulle ljuga om jag sa att jag inte var väldigt exalterad eller att vi skulle ha mer djup på höjden i år. För att komma i kontakt med förra året gjorde vår pitching coach Gary Henderson ett otroligt jobb med de armar vi hade tillgängliga på grund av hälsofrågor på vårt lag. Han gjorde ett fantastiskt jobb för att anpassa dessa killar, hitta roller för dem och försöka blanda och matcha så mycket som möjligt för att vårt lag ska lyckas. Gary gjorde ett fantastiskt jobb med det och han är extremt exalterad att ha en djupare vapenuppställning än så länge i år. ‘På spelare begränsade på grund av skada i fallpraxisen’ Det kommer säkert att finnas några begränsade killar. Vi har så många killar som kommer tillbaka från skada, vi har flera att återhämta sig från antingen armbågen eller axelkirurgi. Alla dessa killar är på olika ställen i deras rehab just nu. Vi har flera som Ethan Small och Noah Hughes och en eller två andra killar som kommer att vara bra att gå i början av hösten. Vi har flera andra killar som Keegan James och Blake Smith som a var lite längre bakom deras Tommy John återhämtning. De killarna kastar platt grunder och den typen av saker just nu. Jag skulle leta efter dessa killar att vara tillgängliga på baksidan av hösten träning, men säkert tillgängliga januari när vi får de fyra veckorna innan säsongen startar. ‘På infield försvar’ När du förlorar en kille som Ryan Gridley, som spelade varje inning av varje spel på shortstop förra året, ett första lag alla SEC shortstop förra säsongen och hade ett otroligt år, det är ett hål på shortstop just nu. Vi har två veteran killar som tävlar deras absoluta hårdaste varje dag för den positionen under individerna. Det är junior tredje basemen från förra året, Luke Alexander, och junior andra källare från förra året, Hunter Stovall. Båda dessa killar har arbetat varje dag på shortstop. Båda går ut för varje enskilt tillfälle att vinna vid shortstop. De killarna har fortsatt att bli bättre under sommarens gång och under de första par veckorna av hösten för oss. Vi känner att vi har två riktigt bra alternativ och jag är verkligen upphetsad om båda dessa killar. Luke Alexander kom tillbaka från Cape Cod-ligan där han hade en riktigt imponerande sommar. Luke förlorade ungefär tio eller tolv pund från förra basebollsäsongen, han rör sig bättre och har mer lateral räckvidd. Han var redan en pluss försvarare på tredje basen och nu med lite mer smidighet. Hans fötter har blivit lite bättre under sommaren och hösten. Många av det har att göra med vår styrka och konditionering coach, Brian Neal, som hade gjort ett bra jobb med våra killar när det gäller deras smidighetsarbete de gör varje dag. Luke har verkligen köpt i den delen av att försöka spela shortstop för oss i år. Han har haft och otroliga första par veckor av det individuella schemat. Hunter Stovall fortsätter att bli bättre och bättre där borta. Han är en kille som spelar en enorm andra bas, och vänder en dubbelspel på andra basen, troligen bättre än någon i landet just nu. Han är en kille som verkligen kan välja den på shortstop, och vem vi verkligen har börjat jobba med att få armen upp varje gång från kort bara för att det är ett längre kasta från kort till första bas. Båda dessa killar ska tävla varje dag hela fallet. Vi kommer att dela upp dem på scrimmage dagar, de kommer båda att arbeta på shortstop varje dag, och de kommer att tävla och komma efter det. Vi kommer att känna oss bekväma att en av killarna kommer att kunna gå där borta på kort stopp för oss i år. ‘På potentiell plats vid andra basen’ Vi har alternativ. Vi har flera freshmen som har varit enastående för oss så länge i början av hösten. En nyare från Huntsville, AL., Justin Foscue, har haft enastående första veckor för oss. Han är ett stort, fysiskt, starkt barn med mycket kraft i högerhänt fladdermus. Hans händer verkar verkligen. Han är en kille som vi känner oss bekväma som kan spela en andra bas. En annan nybörjare från Mobile, AL, Tanner Allen, jobbar på andra bas varje dag för oss. Han är en högskolans outfielder av naturen, men vi har jobbat Han ut på andra basen varje dag under de första fem eller sex veckorna. Han fortsatte att bli bättre och har gjort många stora steg sedan slutet av augusti till var vi är idag. Båda dessa killar kommer att träna på andra basen. En annan freshman, Jordan Westburg, har varit mycket bra för oss. Jordanien är 6 ‘2’, en mycket idrottare. Han har redan visat oss hans förmåga att spela alla fyra infield positionerna, så jag älskar absolut hans mångsidighet. Jag är väldigt bekväm i att han kan hantera sin handske och kunna göra kast från alla olika vinklar. De tre unga killarna har varit enastående för oss. Vi ska fortsätta att gå ut och tävla, och de kommer att ha de kommande sex veckorna för att komma efter det och vi känner oss väldigt bekväma om var vi kommer att vara i slutet av hösten med de bitar vi har. ‘På fångstpositionen’ När du börjar titta på förra årets lag ser jag inte ens på battingens genomsnittliga del. När du tittar på en kille som Lovelady var han otroligt för oss. Han var en absolut ledare och fantastiskt klubbhus kille. Han gjorde ett bra jobb förra året för att hantera en riktigt ung personal. Hans ledarskap och förmåga att blockera baseball är saker som kommer att saknas för oss i år. Vi har två killar som kommer att tävla om den där platsen. Dustin Skelton, en sophomore-återvändare, han är en kille som var en all stjärna i sommar i sin kollegiala sommarliga. Även en junior college transfer, Marshall Gilbert, från Midwest, som också var en sommar all stjärna. Båda dessa killar kommer att tävla, båda dessa killar är högerhända, och båda är stora, starka, fysiska barn. När det gäller vem som kommer att bli vår startfångare kommer vi att ha en mycket bättre uppfattning om den positionen i slutet av hösten. De här killarna har jobbat mycket hårt för oss i år. ‘Om jag har en fullständig fall för utvärdering’ är jag väldigt glad över det. Förra året dyker vi upp i slutet av november, övar i januari och spelar boll i mitten av februari. Vi gjorde många saker på flugan förra året. Jag är glad att se våra killar ute på fältet varje dag för en fullhändig övning. Jag kommer att kunna fortsätta att lära mig spelet som jag vill att vi ska spela det, när det gäller att kunna spendera tid med våra baserunners, hjälpa lärarna att stjäla baser, hjälpa infielders och göra sådana typer av saker i en mer lärar typ roll än förra året. Den januari månaden var strikt en utvärderingsperiod för oss och försökte hitta killarna vi kunde passa ut på fältet genom att öppna dagen som vi kände kan hjälpa oss att vinna bollspel. Självfallet, som säsongen utvecklades, förändrades denna uppställning flera olika tider. Det spelar ingen roll om var du börjar säsongspositionen klokt eller där du börjar höja övningen klokt. Killar kommer att få chansen att vinna jobb, och det är vad de kommande veckorna ska göra det möjligt för oss att göra , utvärdera och se var vi är i mitten av november när fallet slutar. [Vi kan] omgruppera och komma tillbaka i januari och ha den månaden före säsongen så att vi kan lägga ut den allra bästa produkten på fältet på öppningsnatt vid University of Southern Mississippi. ‘På Juniors Hunter Vansau och Elijah MacNamee’ Det är två fantastiska namn. Jag har alla dessa anteckningar och de är killarna som jag ville lyfta fram. Båda dessa killar, det arbete de gjort under de första fyra eller fem veckorna av enskilda sessioner har varit fenomenal. Båda dessa killar gick till sommarkollegier och var alla stjärnor. Vansau gick och slog åtta hemlöpningar i sommar. Han kom tillbaka 12 pund tyngre. Han är tjockare, han är starkare och driver verkligen baseball bättre idag än han gjorde när som helst förra säsongen. Så många har frågat mig, ‘Andy, hur ska du ersätta Brent Rooker?’ Det första jag säger är ‘du don’ t. ‘Du talar om en kille som gjorde någonting förra året där han vann trefaldiga kronan i SEC för första gången på trettio år. Det har varit trettio år sedan någon gjorde vad han gjorde i den här ligan. Det skulle vara galet för mig att tro att vi kan få en person att fylla Brent Rookers skor och vad han gjorde förra säsongen. Men jag känner det vi har 3 4 olika återvändande killar som jag tycker är grundade för att ha enastående junior årstider för oss. Och två av dessa är killar som du nämnde, Vansau och MacNamee. ‘På Elijah MacNamees tillväxt och utveckling’ Nu, en av de saker som Jag ville prata om idag är Elijah MacNamee. Hans swing har varit enastående. Hans arbete på outfältet har varit bra de första veckorna. Vad vi ska göra i höst är att vi ska spendera de följande fyra, fem eller sex veckorna av hösten övningen med Elijah MacNamee att lära sig hur man spelar första basen. Vi känner det med sin atleticism, hans laterala rörelse och den typen av saker, vi känner att han kan göra vad Brent Rooker gjorde för oss förra året där vi tog Rooker från utlandet och flyttade honom till första basen och hade ganska lite tid att coacha eller lära honom. Det var en massa reps typ av sak för Rooker, och sedan uppenbarligen i slutet av året spelade han första basen för oss på en mycket hög nivå. I slutändan vinna ett bollspel med en lek ner linjen mot skolan upp norrut, eller hur? Vi kunde slå de här killarna. Vi känner oss som en kille som MacNamee, han har redan jobbat där borta den senaste veckan. Hans fötter är riktigt bra. Hans händer fungerar. Han har verkligen köpt sig i att lära sig hur man spelar första basen. Hans första veckan på jobbet har varit ganska bra. Och så känns vi bara som om vi kan hjälpa MacNamee att spela första basen, så vi känner att vi kan få våra allra bästa fladdermöss i lineupen. Vi har fått ett helt fall att arbeta med [MacNamee] . Vi har en hel januari att arbeta med honom också. ‘På djupet i hans lag totalt’ Du kan börja skapa lite djup på ditt lag när du ‘ Jag har en kille som kan spela första basen, du har en Mangum i utlandet, du har Vansau i utlandet och du har en nyare Tanner Allen som verkligen kan svänga den och har varit väldigt imponerande. med fladdermus hittills. Han var en high school outfielder som vi vet kan gå ut till utlandet och spela också. Och du har en kille som Tanner Poole, som har gjort enorma steg offensivt den första och en halv månaden. Justeringar med Tanner, vi har stått honom mer upprätt i lådan och låter honom slå som han är 6 ‘4’, vilket eliminerar en del av böjningen i hans gung, försöker bara hjälpa honom att upprepa sin swing. Han har varit enastående hittills. Vi känner att vi har fyra eller fem eller sex olika killar i outfield som verkligen kan spela. Och på vårt lag just nu är djupet i vårt outfield förmodligen det största djupet vi har på någon plats. Vi vill ta de närmaste veckorna, se om vi kan arbeta MacNamee vid första basen, se om han kan ta sig till den positionen och sedan se hur det kommer att fungera, för jag känner mig som att han verkligen grundat sig på ha en enastående junior säsong. Han hade ett fantastiskt år förra året. Han var riktigt bra längs sträckan för oss. Och sedan har vi en junior college transfer Alex Pener som har arbetat vid första bas också. Han var en riktigt bra junior college hitter, slår hemlöpningar och den typen av saker. Så vi är verkligen glada över hösten och ser fram emot en hel del stor konkurrens. ‘På effekten av styrka och konditionering coach Brian Neal s offseason träningsprogram’ Jag ‘är verkligen stor tro på styrkan och konditioneringen i vårt program. Jag satte mig med Brian omedelbart i slutet av säsongen förra året, jag berättade för mina idéer för hösten. Och i själva verket, även om vår stadion inte byggdes skulle jag ta fallpraxis och säkerhetskopiera det så långt som möjligt. Jag ville tillåta Brian att ha sju hela veckor i viktrummet hos våra spelare. en hel sju veckors styrka byggcykel för att få våra killar så stora och så starka som möjligt. Vi har gjort några enorma steg i viktrummet. Jag gick i princip till Brian och satte mig och sa: ‘Du har carte blanche att göra vad du vill göra med våra killar i viktrummet. ‘Jag berättade för honom att jag ville bygga vår höst väldigt som [fotbollsstyrka och konditionering] tränare Savage gör med fotbollsspelarna på sommartiden. Vi ville ha våra spelare detta faller för att spendera tid blir större, starkare och snabbare, oroa dig inte om ‘Okej, vi har övning idag klockan tre.’ Vi kommer att vara på fältet från 3:00 till 6:30, då måste vi få vår träning i. ‘ För att du, när du har varit på fältet i tre och en halv timme, bara handlar om att försöka få det in, inte nödvändigtvis att få upp i viktrummet som jag skulle vilja. Han har absolut fått efter det Han har helt klart fått våra killar starkare. Våra killar körde riktigt bra och fyllde ihop sina tröjor väldigt trevligt just nu. Jag ville ge tränare Neal många rekvisita för det arbete han gjort med våra killar i höst. Våra killar har verkligen gillat det, köpt det och blivit större och starkare hittills, och vi kommer att fortsätta att göra det hela tiden genom hösten. Vi kommer inte att ta bort foten från gasen alls med det.’
kalorier viktnedgång Cannizaro förhandsgranskningar faller som Diamond Dawgs öppna övning